Reuben David Flint
Principal 
Reuben David Flint
MSc (IT in Education), MA (Transport Planning), BA (Hon) Geography, PGCE 
Head of Secondary
Michael Moreton 
BA Education, PGCE, BA Design Tech
Marco Damhuis
HEAD OF PRIMARY
Marco Damhuis
BA(Edu), PGDE (Edu Mgmt), PGC (Special Needs Teaching)
PRIMARY


EARLY YEARS LEADER
Angela Faith Maragh
BA (Hons) SocSc, PGCE 
ASSISTANT HEAD -
KEY STAGE 1
Mary Janine Rivers
BEd (Teaching)
David Hallas
ASSISTANT HEAD -
KEY STAGE 2 /
Deputy Head -
Curriculum
David Hallas
BA (Hons), GDip Maths Education, MA Education, PGCE
Year 1 & 2 Leader
Vicki Psiahos
BTeaching (Early Childhood Education)
Year 3 & 4 Leader
Jacqui Ann Wickes
Bachelor of Education (Teaching), Grad Dip TESSOL 
Year 5 & 6 Leader
Diane Yvonne Williams
PGCE (Primary Education), BA (Fine Arts) Hons
assistant reception LEADER
Zara Kim Chen Xi Khoo 
Diploma Early Childhood Education, Bachelor of Arts (Early Childhood Studies)
ASSISTANT YEAR 1 LEADER
Jnana A/P Karuppiah 
Diploma in Early Childhood Education, Bachelor of Arts (Hons) in Education Studies & Early Years
ASSISTANT YEAR 2 LEADER
Margaret Alphonse Decruz 
Sijil Perguruan Asas 
ASSISTANT YEAR 3 LEADER
Pang Yoke Fun
Professional Diploma in Early Childhood Education, Certificate in PTM
ASSISTANT YEAR 4 LEADER
Rekha A/P Silvaraji  
Advance Diploma in Teaching, Training & Assesing Learning, Bachelor of Arts in Education 
ASSISTANT YEAR 5 LEADER
Sharmila A/P Ramakrishnan 
Bachelor of Science (Agribusiness) 
ASSISTANT YEAR 6 LEADER
Annanthy A/P Ganesan 
Bachelor of Education (Hons) in Primary Education, Sijil Perguruan Asas 
COORDINATOR -
ASC
Anna Nithya Lam Parathy  
Diploma Early Childhood Education  
Coordinator -
CCA
Venmalar Kannathasan
Dip (TESOL) 
secondary


Emily Vallance
ASSISTANT HEAD -
KEY STAGE 3 & 4 /
DEPUTY HEAD - GUIDANCE /
HEAD OF PSHE
Emily Vallance
BSc (Hons) Natural Science, PGDip Secondary Science
Charlotte Baker
ASSISTANT HEAD -
ASSESSMENT AND REPORTING /
HEAD OF SCIENCE 
Charlotte Baker
BSc Environmental Science, PGCE (M)
ASSISTANT HEAD - CURRICULUM / 
HEAD OF ENGLISH
Laura Charlotte Hammond
Bachelor of Arts (Hons) Film & Television Studies & English, PGCE (English)
Charlotte Baker
ASSISTANT HEAD - TEACHING AND LEARNING/
HEAD OF MATHEMATICS
Vasuge Sivanyanam
BSc (Hons) Biochemistry
COORDINATOR -
YEAR 7
Pavithrah A/P Thirumoorthy
Bachelor of Education (TESL)
COORDINATOR -
YEAR 8
Kashturi Jessica A/P Supramaniam
Bachelor of Education (TESL)
COORDINATOR -
YEAR 9
Sharon Lee Yet Yin
Bachelor of Science (Microbiology)
COORDINATOR -
YEAR 10
Devaruby A/P Devaindran
Bachelor of Education, Master of Education
COORDINATOR -
EXAMS
Rajeswary Kanaga Rajah
Bacc (Hons), MBA
WHOLE SCHOOL


Lynette Grant
Head of art
Dr Michele Zarro
BVA, BVA (Hons) Fine Arts, MVA, PhD
HEAD OF PERFORMING ARTS
Ian Schoeman
BEd (Senior & Further Education & Training Phases)
HEAD OF MUSIC
Rebecca Yap Pooi Ling
BMus (Performing Arts Studies)
Carly Rafferty
Head of Humanities
Carly Rafferty
Post Graduate Certificate in Education (Leisure & Tourism), BSc International Travel and Tourism Management
HEAD OF CURRICULUM SUPPORT
Rosie Greaves
BEd (Early Years)
DIRECTOR OF SPORT
Mark Kelly
BA (Hons) Coach Education & Participation Development, PGCE (Post Compulsory Education & Training)
HEAD OF ICT
Rajini Devi Muniandy
BMgmt (Edu) (IT), MSc (IT)
HEAD OF MANDARIN
Yeo Pueh Teng
BEng, PGDip (Edu)
HEAD OF BAHASA MALAYSIA
Norhaslinna Nordin
Bachelor of Education (Guidance and Counselling)
HEAD OF AGAMA
Sahari Bin Sidin
BEd (Teaching BM as First Language)
administration staff


Jodie Monica Ho Mei Yi
Jodie Monica Ho
Principal’s Office
Julie Yeoh Lai Ping
Julie Yeoh
Admissions Department
Hoo Chin Yin
Hoo Chin Yin
Finance and Purchasing
Department
Mohd Rizal
Mohd Rizal
Facilities Management & Admin Department 
Aclene Chin
Aclene Chin
Human Resources Department 
Mark Teh
Mark Teh
ICT Department 
Evelyn Chan
Marketing & Communication Department
Nur Safura Sabri
Nur Safura Sabri
School Nurse